onsemi
型号:
NCV8730BMTW1500TBG
品牌:
封装:
6-WDFNW (2x2)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 15V 150MA 6WDFNW
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.912
10
0.8189
25
0.7771
100
0.59679
250
0.527402
500
0.499643
1000
0.388616
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 80dB ~ 48dB (10Hz ~ 1MHz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 6-WDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable, Power Good, Soft Start |
| Current - Output | 150mA |
| Base Product Number | NCV8730 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 38V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.48V @ 150mA |
| Current - Supply (Max) | 450 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 6-WDFNW (2x2) |
| Current - Quiescent (Iq) | 3 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |