onsemi
型号:
NCV8703MX30TCG
品牌:
封装:
6-XDFN (1.5x1.5)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 3V 300MA 6XDFN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.5105
10
1.3585
25
1.28136
100
1.025145
250
0.89699
500
0.871359
1000
0.691961
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | - |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 300mA |
| Base Product Number | NCV8703 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 6-XDFN (1.5x1.5) |
| Current - Quiescent (Iq) | 20 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |