onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.4155
10
1.26635
25
1.20156
100
0.922735
250
0.815442
500
0.77254
1000
0.600856
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 67dB (100Hz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 150mA |
| Base Product Number | NCV8664 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 45V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 150mA |
| Current - Supply (Max) | 30 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Quiescent (Iq) | 29 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |