NCV8503PW25R2
onsemi
型号:
NCV8503PW25R2
品牌:
onsemi
封装:
16-SOIC
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 400MA 16SOIC
用户指南
Mfr onsemi
PSRR -
Series Automotive, AEC-Q100
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Product Status Obsolete
Control Features Enable, Reset
Current - Output 400mA
Base Product Number NCV8503
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Voltage - Input (Max) 45V
Voltage Dropout (Max) -
Current - Supply (Max) 45 mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 16-SOIC
Current - Quiescent (Iq) 350 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V