onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.6175
10
0.54245
25
0.50958
100
0.38627
250
0.328738
500
0.312284
1000
0.238326
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 450mA |
| Base Product Number | NCV8161 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.275V @ 450mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 4-XDFN (1x1) |
| Current - Quiescent (Iq) | 23 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |