首页 / 线性稳压器 / NCV8154MN300300TBG
NCV8154MN300300TBG
onsemi
型号:
NCV8154MN300300TBG
品牌:
onsemi
封装:
10-DFN (3x3)
批次:
数据手册:
描述:
LDO REGULATOR, 300 MA, LOW DROPO
购买数量:
库存 : 3000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 935
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 75dB (1kHz)
Series Automotive, AEC-Q100
Package Bulk
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-VFDFN Exposed Pad
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 300mA, 300mA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Number of Regulators 2
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Voltage Dropout (Max) -, -
Current - Supply (Max) 200 µA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 10-DFN (3x3)
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3V, 3V