onsemi
型号:
NCV78L24ABPRPG
品牌:
封装:
TO-92 (TO-226)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 24V 100MA TO92-3
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.3895
10
0.33535
25
0.31312
100
0.232465
250
0.196726
500
0.187796
1000
0.138605
2500
0.129666
5000
0.120726
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 45dB (120Hz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Bulk |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 100mA |
| Base Product Number | NCV78 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TO-92 (TO-226) |
| Current - Quiescent (Iq) | 6.5 mA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 24V |