onsemi
型号:
NCV59748MLADJTBG
品牌:
封装:
10-DFNW (3x3)
批次:
-
描述:
IC REG LIN POS ADJ 1.5A 10DFNW
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.463
10
1.31195
25
1.24526
100
0.956175
250
0.844968
500
0.800508
1000
0.62262
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 75dB (1kHz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 1.5A |
| Base Product Number | NCV59748 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.165V @ 1.5A |
| Voltage - Output (Max) | 3.6V |
| Supplier Device Package | 10-DFNW (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |