onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.7125
10
0.6289
25
0.59052
100
0.447545
250
0.380912
500
0.361874
1000
0.276165
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | - |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 100mA |
| Base Product Number | NCV2951 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.45V @ 100mA |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.235V (5V) |