onsemi
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Output | 50mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | NCV1729 |
| Output Configuration | Negative |
| Frequency - Switching | 19kHz ~ 54kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.15V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 6-TSOP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -Vin |