onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.1305
10
1.01175
25
0.96064
100
0.737485
250
0.651738
500
0.617443
1000
0.480225
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 53dB (100kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 150mA |
| Base Product Number | NCP716 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 24V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.955V @ 150mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 4.7 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |