onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.9975
10
0.8949
25
0.84892
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-VDFN Exposed Pad |
| Product Status | Obsolete |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 1A |
| Base Product Number | NCP692 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.21V @ 1A |
| Current - Supply (Max) | 240 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 6-DFN (3x3) |
| Current - Quiescent (Iq) | 200 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |