onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.4655
10
0.39615
25
0.36936
100
0.274455
250
0.23218
500
0.221654
1000
0.16359
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 62dB ~ 38dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Obsolete |
| Control Features | - |
| Current - Output | 150mA |
| Base Product Number | NCP600 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 175 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |