onsemi
型号:
NCP59771AFCRCADJT2G
品牌:
封装:
6-WLCSP (1.4x0.8)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 6WLCSP
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.8265
10
0.7391
25
0.7011
100
0.53846
250
0.475798
500
0.450775
1000
0.350598
2500
0.33307
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 75dB (1kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 1A |
| Base Product Number | NCP59771 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 1A |
| Voltage - Output (Max) | 3V |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (1.4x0.8) |
| Current - Quiescent (Iq) | 110 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.4V |