onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.6175
10
0.5453
25
0.51186
100
0.388075
250
0.330258
500
0.313747
1000
0.239438
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 80mA |
| Base Product Number | NCP563 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.35V @ 80mA |
| Current - Supply (Max) | 6 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SC-82AB |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |