onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.665
10
0.58235
25
0.5472
100
0.414865
250
0.353096
500
0.335445
1000
0.255996
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 55dB (1kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Obsolete |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 80mA |
| Base Product Number | NCP502 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 12V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.2V @ 80mA |
| Current - Supply (Max) | 90 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |