NCP4681DSQ15T1G
onsemi
型号:
NCP4681DSQ15T1G
封装:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
描述:
NCP4681 - LINEAR VOLTAGE REGULAT
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 25dB (1kHz)
Series -
Package Bulk
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Protection Features Over Current
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 5.25V
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 150mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Current - Quiescent (Iq) 2 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V