NCP4625HSN33T1G
onsemi
型号:
NCP4625HSN33T1G
封装:
SOT-23-5
描述:
NCP4625 - LINEAR VOLTAGE REGULAT
购买数量:
库存 : 186480
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 784
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 70dB (1kHz)
Series -
Package Bulk
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-74A, SOT-753
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 300mA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage Dropout (Max) 0.85V @ 300mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-23-5
Current - Quiescent (Iq) 40 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V