NCP4586DSQ33T1G
onsemi
型号:
NCP4586DSQ33T1G
封装:
SC-82AB
描述:
NCP4586 - LDO REGULATOR, 150 MA,
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 80dB (1kHz)
Series -
Package Bulk
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-82A, SOT-343
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Protection Features Over Current
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 6.5V
Voltage Dropout (Max) 0.51V @ 150mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SC-82AB
Current - Quiescent (Iq) 58 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V