onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.6815
10
1.51335
25
1.42804
100
1.142375
250
0.99959
500
0.971033
1000
0.771106
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 6A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | NCP3136 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1.1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.9V |
| Voltage - Output (Max) | 6.5V |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |