NCP2860DM277R2
onsemi
型号:
NCP2860DM277R2
封装:
8-MSOP
描述:
IC REG LINEAR 2.77V 300MA MICRO8
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 60dB (1kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Obsolete
Control Features Enable, Fault Output
Current - Output 300mA
Base Product Number NCP2860
Protection Features Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 6V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 300mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-MSOP
Current - Quiescent (Iq) 700 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.77V