onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.703
10
0.6213
25
0.58406
100
0.442605
250
0.376694
500
0.357865
1000
0.273106
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 75dB (1kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-VDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable, Soft Start |
| Current - Output | 1A |
| Base Product Number | NCP186 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 12-DFN (4x4) |
| Current - Quiescent (Iq) | 140 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |