NCP177AMX125TCG
onsemi
型号:
NCP177AMX125TCG
封装:
4-XDFN (1x1)
描述:
IC REG LINEAR 1.25V 500MA 4XDFN
购买数量:
库存 : 3035
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 75dB (1kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 500mA
Base Product Number NCP177
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-XDFN (1x1)
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V