onsemi
型号:
NCP171AMX170165TCG
品牌:
封装:
4-XDFN (1.2x1.2)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 1.7V 80MA 4XDFN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.9975
10
0.893
25
0.8474
100
0.650655
250
0.574978
500
0.54473
1000
0.423681
2500
0.402496
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 65dB (1kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 80mA |
| Base Product Number | NCP171 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 2 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 4-XDFN (1.2x1.2) |
| Current - Quiescent (Iq) | 95 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.7V |