onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.456
10
0.3933
25
0.36746
100
0.272935
250
0.230926
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 40dB (1kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Product Status | Obsolete |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 150mA |
| Base Product Number | NCP170 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.3V @ 150mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-563 |
| Current - Quiescent (Iq) | 900 nA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |