NCP170AXV135T2G
onsemi
型号:
NCP170AXV135T2G
封装:
SOT-563
描述:
IC REG LIN 1.35V 150MA SOT563-6
用户指南
Mfr onsemi
PSRR -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-563, SOT-666
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Base Product Number NCP170
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-563
Current - Quiescent (Iq) 900 nA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.35V