NCP170AMX285TCG
onsemi
型号:
NCP170AMX285TCG
品牌:
onsemi
封装:
4-XDFN (1x1)
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 2.85V 150MA 4XDFN
购买数量:
库存 : 2860
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Base Product Number NCP170
Protection Features Over Current, Over Temperature
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-XDFN (1x1)
Current - Quiescent (Iq) 900 nA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V