NCP163BMX275TBG
onsemi
型号:
NCP163BMX275TBG
封装:
4-XDFN (1x1)
描述:
IC REG LINEAR 2.75V 250MA 4XDFN
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 91dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Product Status Obsolete
Control Features Enable
Current - Output 250mA
Base Product Number NCP163
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-XDFN (1x1)
Current - Quiescent (Iq) 20 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.75V