首页 / 线性稳压器 / NCP161AFCT285T2G
NCP161AFCT285T2G
onsemi
型号:
NCP161AFCT285T2G
封装:
4-WLCSP (0.64x0.64)
描述:
IC REG LINEAR 2.85V 450MA 4WLCSP
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-XFBGA, WLCSP
Product Status Obsolete
Control Features Enable
Current - Output 450mA
Base Product Number NCP161
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.29V @ 450mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-WLCSP (0.64x0.64)
Current - Quiescent (Iq) 23 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V