首页 / 线性稳压器 / NCP156BBFCT120180T2G
NCP156BBFCT120180T2G
onsemi
型号:
NCP156BBFCT120180T2G
封装:
6-WLCSP (1.2x0.8)
描述:
DUAL 500 MA / 250 MA LDO FOR CAM
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 70dB ~ 92dB (1kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-XFBGA, WLCSP
Product Status Active
Control Features Current Limit, Enable
Current - Output 500mA, 250mA
Base Product Number NCP156
Output Configuration Positive
Operating Temperature 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.15V @ 500mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.2x0.8)
Current - Quiescent (Iq) 130 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V, 1.8V