首页 / 线性稳压器 / NCP156AAFCT120280T2G
NCP156AAFCT120280T2G
onsemi
型号:
NCP156AAFCT120280T2G
封装:
6-WLCSP (1.2x0.8)
描述:
IC REG LINEAR 1.2V/2.8V 6WLCSP
购买数量:
库存 : 4875
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 70dB (1kHz), 92dB (1kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-XFBGA, WLCSP
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 500mA, 250mA
Base Product Number NCP156
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.15V @ 500mA, 0.16V @ 250mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.2x0.8)
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V, 2.8V