首页 / 线性稳压器 / NCP154MX330285TAG
NCP154MX330285TAG
onsemi
型号:
NCP154MX330285TAG
封装:
8-XDFN (1.6x1.2)
描述:
IC REG LINEAR 2.85V/3.3V 8XDFN
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 75dB (1kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-XFDFN Exposed Pad
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 300mA, 300mA
Base Product Number NCP154
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 5.25V
Voltage Dropout (Max) -, 0.25V @ 300mA
Current - Supply (Max) 200 µA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-XDFN (1.6x1.2)
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V, 3.3V