NCP1546DG
onsemi
型号:
NCP1546DG
封装:
8-SOIC
描述:
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC
Series -
Package Tube
Function Step-Down
Topology Buck
Output Type Adjustable
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Obsolete
Current - Output 1.5A
Number of Outputs 1
Base Product Number NCP1546
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 170kHz
Operating Temperature 0°C ~ 150°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Voltage - Input (Min) 4V
Voltage - Output (Max) 38V
Supplier Device Package 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.32V