onsemi
型号:
NCP1532MUAATXG
品牌:
封装:
10-UDFN (3x3)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJ 1.6A DL 10UDFN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.444
10
1.2977
25
1.22398
100
0.97907
250
0.856672
500
0.832219
1000
0.660877
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 1.6A |
| Number of Outputs | 2 |
| Base Product Number | NCP1532 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2.25MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Voltage - Output (Max) | 3.3V |
| Supplier Device Package | 10-UDFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.9V |