NCP1530DM33R2G
onsemi
型号:
NCP1530DM33R2G
封装:
8-MSOP
描述:
IC REG BUCK 3.3V 600MA MICRO8
Package Tape & Reel (TR)
Function Step-Down
Topology Buck
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Obsolete
Current - Output 600mA
Number of Outputs 1
Base Product Number NCP1530
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 600kHz
Operating Temperature 0°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5V
Voltage - Input (Min) 4.3V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V