onsemi
型号:
NCP130AMX120TCG
品牌:
封装:
6-XDFN (1.2x1.2)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA 6XDFN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.5035
10
0.4313
25
0.40242
100
0.29887
250
0.25289
500
0.241395
1000
0.178172
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (1kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 300mA |
| Base Product Number | NCP130 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.15V @ 300mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 6-XDFN (1.2x1.2) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |