NCP120AMX115TCG
onsemi
型号:
NCP120AMX115TCG
封装:
6-XDFN (1.2x1.2)
描述:
IC REG LINEAR 1.15V 150MA 6XDFN
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 80dB ~ 70dB (1kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-XFDFN Exposed Pad
Product Status Obsolete
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Base Product Number NCP120
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.075V @ 150mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-XDFN (1.2x1.2)
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.15V