onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.342
10
0.25365
25
0.22154
100
0.126635
250
0.11875
500
0.095
1000
0.072827
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 70dB (1kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 300mA |
| Base Product Number | NCP115 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.58V @ 300mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 95 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |