onsemi
型号:
NCP115AMX120TCG
品牌:
封装:
4-XDFN (1x1)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA 4XDFN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.3705
10
0.27645
25
0.24966
100
0.136135
250
0.131632
500
0.11799
1000
0.090772
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 70dB (1kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 300mA |
| Base Product Number | NCP115 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 4-XDFN (1x1) |
| Current - Quiescent (Iq) | 95 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |