NCP114AMX300TCG
onsemi
型号:
NCP114AMX300TCG
封装:
4-UDFN (1.0x1.0)
描述:
IC REG LINEAR 3V 300MA 4UDFN
购买数量:
库存 : 5312
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 75dB (1kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 300mA
Base Product Number NCP114
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.22V @ 300mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-UDFN (1.0x1.0)
Current - Quiescent (Iq) 95 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3V