NCP1117ST15T3G
onsemi
型号:
NCP1117ST15T3G
封装:
SOT-223
描述:
IC REG LINEAR 1.5V 1A SOT223
购买数量:
库存 : 5905
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 72dB (120Hz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Product Status Active
Control Features -
Current - Output 1A
Base Product Number NCP1117
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 20V
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 800mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-223
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V