NCP1117ST12T3
onsemi
型号:
NCP1117ST12T3
封装:
SOT-223
描述:
IC REG LINEAR 12V 1A SOT223
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 54dB (120Hz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 20V
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 800mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-223
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V