首页 / 线性稳压器 / NCP1117LPST25T3G
NCP1117LPST25T3G
onsemi
型号:
NCP1117LPST25T3G
封装:
SOT-223
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223
购买数量:
库存 : 3361
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 60dB (120Hz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 1A
Base Product Number NCP1117
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 1A
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-223
Current - Quiescent (Iq) 700 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V