NCP1117DT25T5
onsemi
型号:
NCP1117DT25T5
封装:
DPAK
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 1A DPAK
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 68dB (120Hz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 20V
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 800mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package DPAK
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V