首页 / 线性稳压器 / NCP110AFCT085T2G
NCP110AFCT085T2G
onsemi
型号:
NCP110AFCT085T2G
品牌:
onsemi
封装:
4-WLCSP (0.64x0.64)
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 0.85V 200MA 4WLCSP
购买数量:
库存 : 5000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 90dB ~ 55dB (100Hz ~ 100kHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-XFBGA, WLCSP
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 200mA
Base Product Number NCP110
Protection Features Over Current, Over Temperature
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-WLCSP (0.64x0.64)
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.85V