NCP1086ST-33T3G
onsemi
型号:
NCP1086ST-33T3G
封装:
SOT-223 (TO-261)
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A SOT223
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 80dB (120Hz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 1.5A
Base Product Number NCP1086
Protection Features Over Current, Over Temperature
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 7V
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 1.5A
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-223 (TO-261)
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V