NCP1086D2T-33R4
onsemi
型号:
NCP1086D2T-33R4
品牌:
onsemi
封装:
D2PAK-3
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A D2PAK-3
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 80dB (120Hz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 1.5A
Base Product Number NCP1086
Protection Features Over Current, Over Temperature
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 7V
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 1.5A
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package D2PAK-3
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V