NCP105AMX345TCG
onsemi
型号:
NCP105AMX345TCG
品牌:
onsemi
封装:
4-XDFN (1x1)
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 3.45V 150MA 4XDFN
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 70dB (1kHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Product Status Obsolete
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Base Product Number NCP105
Protection Features Current Limit
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-XDFN (1x1)
Current - Quiescent (Iq) 95 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.45V