NCP103AMX125TCG
onsemi
型号:
NCP103AMX125TCG
品牌:
onsemi
封装:
4-UDFN (1.0x1.0)
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 1.25V 150MA 4UDFN
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 75dB (1kHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Product Status Obsolete
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Base Product Number NCP103
Protection Features Over Current, Over Temperature
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-UDFN (1.0x1.0)
Current - Quiescent (Iq) 95 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V