MTW32N20EG
onsemi
型号:
MTW32N20EG
品牌:
onsemi
封装:
TO-247
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 200V 32A TO247
用户指南
Mfr onsemi
Series -
Package Tube
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-247-3
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Base Product Number MTW32
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 75mOhm @ 16A, 10V
Power Dissipation (Max) 180W (Tc)
Supplier Device Package TO-247
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 120 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5000 pF @ 25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Tc)